Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Na południowych krańcach Europy – Peloponez

Data: 21 – 28 MAJA 2016

DZIEŃ I, 21.05.2016 (sobota) – wyjazd z Zakopanego w godzinach przedpołudniowych, transfer do Bratysławy. Przelot samolotem do ATEN (20:00 – 23:10) i spotkanie na lotnisku z przewodniczką, która będzie nam towarzyszyła na całej trasie w Grecji. Przejazd greckim autokarem do hotelu znajdującego się w centrum greckiej stolicy. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ II, 22.05.2016 (niedziela) – po śniadaniu, ATENY : Akropol, historyczny stadion olimpijski, Parlament (zmiana warty), spacer po Place (Stare Miasto), czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (hotel w Atenach znajduje się w centrum miasta).

DZIEŃ III, 23.05.2016 (poniedziałek) – po śniadaniu wjazd na PELOPONEZ i przejazd do SPARTY oraz wymarłego, bizantyjskiego miasta MISTRA, przepięknie położonego na zboczach góry TAJGET. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Sparcie.

DZIEŃ IV, 24.05.2016 (wtorek) – po śniadaniu przejazd poprzez południowo-wschodnie rewiry Peloponezu do bizantyjskiego miasta MONEMVASIA , często nazywanego Gibraltarem Grecji, ze względu na swoje położenie. Wycieczka na wyspę ELAFONISSOS, gdzie przy sprzyjającej pogodzie, będziemy mogli obserwować zatopione miasto a także skorzystać z kąpieli morskich w klimatach prawdziwie karaibskich.Następnie przejazd południowym grzbietem półwyspudo miejscowości GYTHIO, położonej na południu półwyspu. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem, kolacja, nocleg.

DZIEŃ V, 25.05.2016 (środa) – po śniadaniu wyjazd do JASKIŃ DIROU. Położone są one na południu Peloponezu, w krainie MANI. Jest to jedna z największych atrakcji południa Grecji. Przepłyniemy liczącą 3 km podziemną rzeką, poprze liczne jaskinie pełne stalagmitów i stalaktytów o najróżniejszych kształtach. Wyprawa w prawdziwy świat baśni. Przejazd bajecznie pięknym wybrzeżem messyńskiej Mani w kierunku KALAMATY. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem, kolacja, nocleg.

DZIEŃ VΙ, 26.05.2016 (czwartek) – po śniadaniu całodniowa wycieczka do najpiękniejszych, nadmorskich miasteczek MESSYNII. Odwiedzimy KORONI, METHONI I PYLOS, z pięknymi widokami i królującymi nad nimi zamczyskami bizantyjskimi. W Pylos kręcony był między innymi słynny film Działa Navarony. Przejazd zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg starożytnej Olimpii.

DZIEŃ VII, 27.05.2016 (piątek) – po śniadaniu zwiedzanie STAROŻYTNEJ OLIMPII, kolebki Igrzysk Olimpijskich. Zwiedzanie rozległych kompleksów archeologicznych wraz z muzeum. Następnie przejazd do nadmorskiej miejscowości LOUTRAKI, pięknie położonej nad ZATOKĄ KORYNCKĄ.Po drodze postój nad KANAŁEM KORYNCKIM. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VIII, 28.05.2016 (sobota) – po śniadaniu, wyjazd na zwiedzanie wodospadów wód termalnych, oraz wjazd na górę Gerania, na wysokość 600 m n.p.m. skąd roztacza się przepiekny widok na Zatokę Koryncką oraz północne rewiry Peloponezu. Obiad w tawernie nad morzem, w Loutrakach. Przejazd na lotnisko ateńskie. Wylot do Bratysławy 18:25 lądowanie 19:35 i powrót do Zakopanego.

CENA : 460 Euro od osoby (przy min. 30 osobach)

Cena zawiera :
- 7 noclegów na terenie Grecji w hotelach *** oraz ****
- wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji
- opieka pilota na całej trasie oraz przewodnika na całej trasie w Grecji
- grecki, komfortowy autokar na całej trasie w Grecji
- przewodnicy licencjonowani w miejscach gdzie to wymagane
- mapy Grecji i Peloponezu

Cena nie zawiera:
biletu samolotowego na trasie do Aten i z powrotem (ok. 500 zł), kosztu transferu na i z lotniska w Bratysławie (ok. 160 zł), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ceny biletów wstępu na 2016 r. będą znane dopiero w kwietniu) oraz zwyczajowych napiwków, napoi do obiadokolacji.

 

 

 

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl