Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Meksyk z Jukatanem 19.11 – 4.12

MEKSYK – PIELGRZYMKA DO GUADALUPE
a także
WIELKIE CYWILIZACJE PRZEDKOLUMBIJSKIE ORAZ FASCYNUJĄCY ŚWIAT WSPÓŁCZESNYCH INDIAN

DATA: 19 listopada – 4 grudnia 2016

DZIEŃ 0 (piątek 18.11):transfer do Warszawy, lotnisko na Okęciu.

DZIEŃ 1 (sobota 19.11):
Wylot z WARSZAWY o godz. 06:40 przez Paryż do MEXICO CITY (18:40). Transfer do hotelu, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 2 (niedziela 20.11):
Śniadanie. Spacer po głównym placu MIASTA MEKSYK, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z GUADALUPE: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w TEOTIHUACAN, sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata – Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3 (poniedziałek 21.11):
Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” TAXCO. Wjazd na punkty widokowe,spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym ACAPULCO – to legendarny kurort i latynoska „Perła Pacyfiku”, kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 4 (wtorek 22.11):
Wypoczynek all inclusive w ACAPULCO

DZIEŃ 5 ( środa 23.11):
Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Puebla. Po drodze krótki postój VISTA HERMOSA i obiad w Hacjendzie Korteza. Nocleg w Puebla.

DZIEŃ 6 (czwartek 24.11):
Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście PUEBLA: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do OAXACA i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z Kościołem Katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

DZIEŃ 7 (piątek 25.11):
Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków MONTE ALBAN. Przejazd lokalnymi taksówkami do HIERVE EL AGUA, zwanego „meksykańskim Pamukale” – przejazd przez niedostepne góry Sierra Madre, odpoczynek na wodospadami i możliwość kąpieli. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal – miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad i nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 8 (sobota 26.11):
Śniadanie. Długa podróż w kierunku CHIAPAS, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym KANIONIE SUMIDERO, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości, podziwianie niezwykłych cudów przyrody m.in.: formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i wielu gatunków ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w SAN JUAN CHAMULA, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Kolacja i nocleg w SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS.

DZIEŃ 9 (niedziela 27.11):
Śniadanie. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów AGUA AZUL. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w PALENQUE: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Kolacja i nocleg w Palenque.

DZIEŃ 10 (poniedziałek 28.11):
Wczesny wyjazd z hotelu. Śniadanie w dżungli. Przejazd motorówkami po wyłaniającej się z porannej mgły rzece Usumacinta do małej, położonej w tropikalnej dżungli strefy archeologicznej YAXCHILAN. Dla chętnych spacer po tropikalnym lesie. Orzeźwiająca kąpiel i wypoczynek pod wodospadami Golondrinas. Kolacja i nocleg w Palenque.

DZIEŃ 11 (wtorek 29.11):
Śniadanie. Wjazd na PÓŁWYSEP JUKATAŃSKI i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do CAMPECHE. Zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12 (środa 30 listopada):
Śniadanie. Wizyta w miejscowości POMUCH, gdzie znajduje się niezwykly cmentarz, na którym centralnym rytem każdego roku jest „czyszczenie kości” osób zmarłych. Uczestnictwo w rycie. Spacer po nieturystycznej miejscowości HECELCHAKAN. Krótki odpoczynek w Hacjendzie Blanca Flor. Wizyta w odciętej od świata wspólnocie Mennonitów. Zwiedzanie wioski, wizyty w domach, szkole i w świątyni. Kolacja i nocleg w mieście MERIDA.

DZIEŃ 13 (czwartek 1.12):
Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” IZAMAL, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości CYWILIZACJI MAJÓW – CHICHEN ITZA: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

DZIEŃ 14 (piątek 2.12):
Odpoczynek all inclusive w CANCUN.

DZIEŃ 15 (sobota 3.12):
Ostatnie chwile odpoczynku. Transfer na lotnisko w Cancún i wylot z Meksyku.

DZIEŃ 16 (niedziela 4.12) przylot przez Paryż do Warszawy godz. 18:10. Dla chętnych transfer do Krakowa/Zakopanego.

CENA: 1620 USD

dopłata do pokoju 1 – os.: 490 USD

cena zawiera:
- usługę pilota na całej trasie oraz świetnego przewodnika w języku polskim na terenie Meksyku;
- hotele 4*, pokoje dwuosobowe;
- śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco i Cancun
- napiwki w hotelach i restauracjach
- transfery i transport klimatyzowanym autobusem
- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

cena nie zawiera:
- biletów lotniczych na trasie WAW-MEX i CUN-WAW 3780 zł
- napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive
- napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 USD/os.)

P1000363 P1000355-2 Meksyk 175

Meksyk 165 Meksyk 605 P1040872

P1000748 P1000613 P1000603-2

P1000924 P1000822-2 P1000586

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl