Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Lwów, 14-16 października

LWÓW – perła Kresów dawnej Rzeczypospolitej wraz z Żółkwią i spektaklem w Operze

1. DZIEŃ: 14 października (piątek) dojazd do Lwowa
Wyjazd z Zakopanego o godz. 6.00 z parkingu na Łukaszówkach przez Nowy Targ, Kraków przejazd na Ukrainę do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu i spacer po mieście. Kolacja i nocleg we Lwowie, w historycznym hotelu „George” na Starym Mieście.

2. DZIEŃ: 15 października (sobota) LWÓW + wieczorny spektakl w Operze Lwowskiej           Śniadanie. Zwiedzanie LWOWA – miasta wielu kultur, religii i wspaniałych zabytków, bliskiego sercu wielu Polaków: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich – miejsce pochówku zasłużonych dla Polski i Ukrainy; Katedra św. Jura. Spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę UNESCO: pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Tarasa Szewczenki, Rynek – renesansowe serce miasta, kościół Dominikanów, Arsenał Królewski, Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, pomnik Iwana Fedorowa, kościół i klasztor Bernardynów. Zwiedzanie: Katedra Ormiańska ze wspaniałymi freskami autorstwa Henryka Rosena; Cerkiew Uspieńska zwana również Wołoską; Katedra Łacińska – siedziba arcybiskupa lwowskiego i Kaplica Boimów. Kolacja i nocleg we Lwowie. Opcjonalnie: wyjście do Opery Lwowskiej – dodatkowo płatne 150 – 250 UAH, ok. 30 zł (program i ceny biletów będą podane po 15 września).

3. DZIEŃ: 16 października (niedziela) ŻÓŁKIEW
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ŻÓŁKWI – najbardziej renesansowego miasta Ukrainy. Zwiedzanie Kolegiaty św. Wawrzyńca – miejsca spoczynku wybitnych przedstawicieli z rodziny Żółkiewskich i Sobieskich oraz cerkwi greckokatolickiej, a także: renesansowa synagoga XVII w., kościół i klasztor o. Dominikanów, zamek, ratusz. Przejazd do granicy we wczesnych godzinach popołudniowych i powrót do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec niewielkim zmianom.

Cena: 550 zł (przy grupie min. 30 osób)                                                                                                   zawiera: – transport komfortowym autokarem na całej trasie, – 2 noclegi w hotelu „George” (pokoje 2-3 osobowe z umywalkami, łazienki na korytarzu); – wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje; – usługę profesjonalnego przewodnika na terenie Ukrainy; – opiekę pilota na całej trasie; – bilety wstępów do zwiedzanych obiektów; – ubezpieczenie NNW, KL, bagaż. Cena nie zawiera: biletu do Opery Lwowskiej, napiwków.

UWAGA! Wymagany paszport

Organizator: Biuro Usług Turystycznych „Infotour” Elżbieta Chodurska                                                   34-500 Zakopane ul. Kościeliska 11B; tel.: (+48) 18 20 642 64,   kom.(+48) 604 200 420

dsc_0991 dsc_0824 dsc_0674

dsc_0907 dsc_0783 dsc_0657

 

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl