Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

KUBA – od Hawany po Santiago de Cuba – listopad/ grudzień 2017

KUBA – „…wyspa jak wulkan gorąca” od Hawany po Santiago de Cuba
Data: 23 listopada – 5 grudnia 2017

Dzień 1: Warszawa – Hawana   23.11 
Godz. 6.35 – przelot na Kubę z przesiadką w Paryżu. Powitanie na lotnisku w Hawanie, godz. 18.00, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 2: Hawana   24.11
Śniadanie. Wizyta w starej, kolonialnej części Hawany. Hawana to przede wszystkim Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982 r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego Kapitolu. Wizyta w fabryce rumu Bocoy i w fabryce cygar Partagas, które są symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Przejazd do nowej części Hawany, zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość José Martí. Czas wolny na zrobienie zdjęć. Wizyta na pięknym cmentarzu Kolumba. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Hawanie.

Dzień 3: ZATOKA ŚWIŃ – CIENFUEGOS – TRINIDAD 25.11
Śniadanie. Przejazd w kierunku Zatoki Świń do Cueva de los Peces. Pływanie i odpoczynek. Wizyta w mieście Cienfuegos, założonym przez kolonię francuską. Spacer po Parku Marti i ulicy Prado, oraz wizyta w niezwykłym Pałacu del Valle. Kolacja i nocleg w Trinidad.

Dzień 4: TRINIDAD – CAMAGUEY 26.11
Śniadanie. Spacer po pięknym, zwanym ·perłą Kuby·, kolonialnym mieście Trinidad, którego Starówka z XVII wieku, została wpisana na Listę UNESCO. Wizyta na głównym placu miasta, w Muzeum Romantycznym i w barze Canchanchara, gdzie będzie można spróbować tego sławnego, lokalnego drinku. Wizyta w Dolinie de los Ingenios. Przejazd do Camaguey na kolację i nocleg.

Dzień 5: CAMAGUEY – SANTIAGO DE CUBA 27.11
Śniadanie. Przejazd trycyklami po Camaguey: Plac Robotniczy, Plac Ignacio Agramonte, Plac Św. Jana Bożego z kościołem pod tym samym wezwaniem. Wizyta w narodowym, maryjnym sanktuarium Kuby w El Cobre, gdzie znajduje się czczona przez naród kubański figurka Virgen de la Caridad. Kolacja i nocleg w Santiago de Cuba.

Dzień 6: SANTIAGO DE CUBA 28.11
Śniadanie. Zwiedzanie pierwszej stolicy wyspy, a dzisiaj drugiego, pod względem wielkości, miasta Kuby, Santiago de Cuba: Plac Rewolucji Antonio Macedo, Muzeum 26 Lipca, i place centrum historycznego: Katedralny i Cespedes z kościołem katedralnym i Muzeum Diego Velazqueza, pierwszego gubernatora Kuby. Wizyta w zamku, który bronił dostępu do portu, El Morro, gdzie znajduje się Muzeum Piractwa. Kolacja i nocleg w Santiago de Cuba.

Dzień 7: BIRAN – HOLGUIN – CAMAGUEY 29.11
Śniadanie. Przejazd w kierunku Camaguey. Po drodze wizyta w hacjendzie Biran, w której urodzili się Fidel i Raul Castro, oraz w mieście Holguin: Plac Calixto Garcia, Katedra Św. Izydora z pomnikiem poświęconym Janowi Pawłowi II , Wzgórze Krzyża, skąd rozpościera się piękny widok na miasto i jego okolice. Kolacja i nocleg w Camaguey.

Dzień 8: CAMAGUEY – CAYO COCO 30.11
Śniadanie. Przejazd tropikalna trasa do Guardalavaca, gdzie znajdują się na pięknych plażach hotele all inclusive. Przejazd do jednego z hoteli na wypoczynek.

Dni 9-10: CAYO COCO 1-2.12
Wypoczynek all inclusive.

Dzień 11: MORON – REMEDIOS – HAWANA 3.12
Śniadanie. Przejazd w kierunku Hawany z krótkimi postojami w miastach Moron, gdzie znajduje się sławny na całą Kubę pomnik poświęcony Kogutowi i w Remedios, mieście założonym w XVI wieku przez Hiszpanów, znanym z kolorowej fiesty miejscowej ludności w dniu 24 grudnia. Kolacja i nocleg w Hawanie.

Dzień 12: WYLOT Z KUBY 4.12
Śniadanie. Czas wolny, transfer do Hawany na lotnisko i wylot godz.: 20:20 do Warszawy z przesiadką w Paryżu. Powrót do Warszawy 5 grudnia godz.: 16:25.

CENA: 1645 USD (przy min. 15 osobach)

cena zawiera:
- 11 noclegów w hotelach 3-4* według lokalnej kategorii, pokoje 2,3 – osobowe.
- 2 posiłki dziennie, all inclusive w Trinidad i Cayo Coco
- bilety wstępu
- transport klimatyzowanym busem
- opiekę pilota na całej trasie, usługę przewodnika na terenie Kuby
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

cena nie zawiera:
- kosztów biletu lotniczego 3580 zł
- kosztu transferu na lotnisko w Warszawie i powrotu
- napojów do posiłków oprócz opcji all inclusive
- wizy na Kubę (ok. 25 USD)
- napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 40 USD)

ORGANIZATOR: BUT Infotour, Zakopane ul. Kościeliska 11B

ZAPRASZAMY!

Kuba (1) Kuba (2) Kuba (3)

Kuba (4) Kuba (5) Kuba (6)

Kuba (7) Kuba (8)

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl