Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Kresy Wschodnie – Ukraina

„ŚLADAMI TRYLOGII SIENKIEWICZA”

Data: 24 – 30 sierpnia 2016

1. DZIEŃ. 24 sierpnia (środa)
Wyjazd z Zakopanego w godzinach rannych, przejazd na Ukrainę do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu i spacer po mieście (w zależności od czasu przybycia), kolacja, nocleg we Lwowie.

2. DZIEŃ. 25 sierpnia (czwartek)
Śniadanie. Zwiedzanie LWOWA - miasta wielu kultur, religii i wspaniałych zabytków, bliskiemu sercu wielu Polaków: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich – miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy osobistości; Teatr Opery i Baletu; katedra św. Jura. Czas na kawę w jednej z najlepszych kawiarni Lwowa – Świat Kawy. Spacer po Starym Mieście wpisanym na Listę UNESCO: pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Tarasa Szewczenki, rynek – renesansowe serce miasta, kościół Dominikanów, Arsenał Królewski, Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, pomnik Iwana Fedorowa, kościół i klasztor Bernardynów. Zwiedzanie: katedra Ormiańska ze wspaniałymi freskami autorstwa Henryka Rosena; cerkiew Uspieńska zwana również Wołoską; katedra łacińska – siedziba arcybiskupa lwowskiego; kaplica Boimów. Kolacja i nocleg we Lwowie.

Opcjonalnie: wyjście do Opery Lwowskiej (program i ceny biletów w terminie późniejszym)

3. DZIEŃ 26 sierpnia (piątek)
Śniadanie. Przejazd do ŻÓŁKWI, najbardziej renesansowego miasta Ukrainy. Zwiedzanie Kolegiaty św. Wawrzyńca, miejsca spoczynku wybitnych przedstawicieli z rodziny Żółkiewskich i Sobieskich; renesansowej synagogi XVIIw.; kościoła i klasztoru o. Dominikanów; zamek, ratusz, grekokatolickiej cerkwi. Przejazd do OLESKA, gdzie w 1629 r. przyszedł na świat król Jan III Sobieski. Zwiedzanie górującego nad okolicą zamku z XIV w., w którym Bohdan Chmielnicki spędził swoje najmłodsze lata. Spacer po mieście: kościół św. Józefa i przyległy do niego klasztor Kapucynów; kościół św. Trójcy. Przejazd do miejscowości PODHORCE. Spacer: pałac Koniecpolskiego – wspaniała siedziba magnackiej dawnej Rzeczypospolitej, na terenie zamku nakręcono sceny do filmu „Potop”; kościół św. Józefa z kaplicą Rzewuskich. Przejazd do POCZAJOWA, jednego z najważniejszych ośrodków kultu prawosławnego, który corocznie przyciąga setki tysięcy pielgrzymów. Zwiedzanie Ławry Poczajowskiej. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w Krzemieńcu.

4. DZIEŃ 27 sierpnia (sobota)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KRZEMIEŃCA, miasta, w którym przyszedł na świat Juliusz Słowacki. Zwiedzanie: ruiny zamku królowej Bony, Muzeum Juliusza Słowackiego. Spacer: kościół parafialny św. Stanisława ze słynnym pomnikiem Słowackiego dłuta W. Szymanowskiego, słynne Liceum Krzemienieckie. Przejazd do ZBARAŻA. Zwiedzanie: zamek z XVII w., którego oblężenie opisał Henryk Sienkiewicz w „Ogniem i mieczem”; kościół i klasztor Bernardynów. Przejazd do SKAŁY PODOLSKIEJ i zwiedzanie ruin zamku z XIV w., wzniesionego przez książąt Koriatowiczów. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg w Kamieńcu Podolskim .

5. DZIEŃ 28 sierpnia (niedziela)
Śniadanie. Przejazd do CHOCIMIA, słynnego przede wszystkim z bitwy stoczonej w 1621 r. między armią pod wodzą Jana Karola Chodkiewicza i wojskiem tureckim. Zwiedzanie: chocimska twierdza z XIV w.; cerkiew św. Aleksandra Newskiego. Przejazd i zwiedzanie OKOPÓW ŚW. TRÓJCY, gdzie do dziś z imponującej twierdzy pozostały dwie bramy: Lwowska i Kamieniecka, oraz fragmenty wałów ziemnych. Zygmunt Krasiński uwiecznił miasto, umieszczając w Okopach św. Trójcy akcję „Nie-Boskiej komedii”. Przejazd do KAMIEŃCA PODOLSKIEGO, miasta muzeum, historycznego i kulturalnego serca Podola. Spacer uliczkami Starego Miasta: rynek, kościół Franciszkanów, trynitarski kościół św. Trójcy, kościół Dominikanów, Ormiański Rynek, ruiny katedry ormiańskiej, ormiański dom handlowy z XV w., cerkiew św. Mikołaja. Zwiedzanie: katolicka katedra św. Piotra i Pawła, zamki Stary i Nowy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg w Kamieńcu Podolskim.

6. DZIEŃ 29 sierpnia (poniedziałek)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta CZERNIOWCE, stolicy Bukowiny. Zwiedzanie katedry prawosławnej i kościoła ormiańskiego. Spacer po mieście: zespół zabudowań uniwersyteckich, teatr, ratusz. Zwiedzanie Uniwersytetu Czerniowieckiego, dawnej siedziby metropolitów bukowińskich. Następnie przejazd do KOŁOMYI – „bramy Karpat Wschodnich”, krótki spacer po mieście i zwiedzanie Muzeum Sztuki Huculskiej, którego pierwszym kustoszem był Henryk Gąsiorowski. Przejazd do Stanisławowa(obecnie Iwano-Frankowsk), kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ 30 sierpnia (wtorek)
Śniadanie. Zwiedzanie STANISŁAWOWA – dawniej nazywanego małym Lwowem. Spacer po mieście: starówka z ratuszem, pomnik Adama Mickiewicza, kolegiata NMP, kościół św. Andrzeja i Stanisława. Przejazd do Drohobycza, zwiedzanie miasta: starówka, kościół św. Bartłomieja z XIV w., dom rodzinny Bruno Schulza. Po zwiedzaniu przejazd przez Lwów i powrót do Polski.

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec niewielkim zmianom.

Cena: 300 zł + 255 USD

zawiera: przejazd komfortowym autokarem na całej trasie, 6 noclegów w hotelach 3 i 4* (w kat. ukraińskich), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, usługę profesjonalnego przewodnik na całej trasie na terenie Ukrainy, opiekę pilota, bilety wstępu zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż;

dodatkowo płatne: bilety wstępu do Opery Lwowskiej, w niektórych miejscach napoje do obiadokolacji, napiwki.

Organizator: BUT „Infotour” Elżbieta Chodurska ul. Kościeliska 11B, Zakopane

tel.: 182064264, 604 200 420; www.infotour.com.pl

DSCN0026 (2) ?????????? ??????????

DSCN0132 (2) DSCN0142 (2)

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl