Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Islandia – wyspa ognia i wody

Data: 12 – 20 CZERWCA 2016

12.06 (niedziela):
1 dzień – wylot (godz. 21:25) z lotniska w Warszawie do Reykjaviku (przylot godz. 23:35), zakwaterowanie, nocleg

13.06:
2 dzień – śniadanie w hostelu, następnie przejazd na zachód w okolice Húsafell nad niezwykłe, lawowe wodospady Barnafoss i Hraunfossar ze 100 imponującymi kaskadami przelewającymi się przez zakrzepłą lawę do wąwozu rzeki Hvitá. Następnie odwiedzimy lokalną farmę, gdzie powstaje jeden ze specjałów kuchni islandzkiej – dojrzewający rekin. Tego dnia zatrzymamy się również na krótki trekking przy jednym z wygasłych wulkanów. Kolacja na trasie (opcjonalnie), nocleg w Grundarfjordur, miejscu nazywanym małą Islandią. Nocleg w hostelu z łazienkami na korytarzu, kuchnia do dyspozycji.

14.06
3 dzień – po śniadaniu odwiedzimy centrum fok w Hvammstangi, następnie przejedziemy do punktów obserwacyjnych na wybrzeżu. Kolejnym punktem będzie wizyta w skansenu w Glaumber, gdzie zobaczymy tradycyjną zabudowę islandzką. Na koniec przyjazd do największego miasta na północy wyspy – miasta Akureyri. Nocleg w hostelu, w samym sercu miasta (z fajną atmosferą i przy głównym deptaku). Wieczorem wyjazd na obserwacje wielorybów w Dalvik.

15.06
4 dzień – po śniadaniu przejazd do wodospadu bogów – Godafoss. Następnie wizyta na najbardziej zalesionym terenie Islandii, wokół jeziora Myvatn. Wizyta w kompleksie termalnym – czas na kąpiele. Po relaksie ruszymy w kierunku wschodu wyspy, po drodze krótki postój przy gejzerach. Kolacja na trasie. Nocleg.

16.06
5 dzień – po śniadaniu przejeżdżamy do jednej z największych atrakcji wyspy – laguny lodowcowej Jokullsarlon, rejs amfibią między krą lodowcową, a następnie trekking do wodospadu Skaftafell ze ścianą bazaltową w kształcie sześciokątnych kolumn (organy). Nocleg w okolicach miejscowości Vik.

17.06
6 dzień – po śniadaniu spacer po czarnej plaży, postój w miejscu, gdzie być może wypatrzymy maskonury. Następnie przejazd do muzeum ukazującego erupcję wulkanu Eyjafjallajökull z 2010 roku. Po drodze zobaczymy wodospad Skogarfoss, gdzie według legendy został ukryty skarb. Krótki postój w siedzibie biskupstwa Skaholt, czas na kolację i nocleg w Edda Laugarvatn.

18.06
7 dzień – po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Thingvellir, zobaczymy spektakularny wodospad Gullfoss, gdzie z 32 m woda spada w głębiny długiego na 2 km wąwozu „białej rzeki” Hvítá. Następnie słynny Geysir i miejsce zgromadzeń średniowiecznego parlamentu. Przejazd do muzeum sag w Reykjaviku. Nocleg.

19.06
8 dzień – po śniadaniu udamy się na spacer po stolicy wyspy; opera Harp, Hofdi – dom, w którym spotkał się Gorbaczow z Reganem, siedziba parlamentu, katedra w najwyższym punkcie miasta. Czas wolny. Wyjazd na lotnisko w godzinach wieczornych, odlot 20.06 o godz. 00:10,

przylot do Warszawy godz.: 06:05

CENA: 1900 zł + 1000 euro

Zawiera: przelot samolotem na trasie Warszawa – Reykjavik – Warszawa (bagaż rejestrowany 23 kg), komfortowy autokar na całej trasie zgodnie z programem, pilot/przewodnik polskojęzyczny (bardzo dobry!), 7 noclegów w hostelach, pokoje: 3 noclegi w pokojach 2 – osobowych, 4 noclegi w pokojach większych (zalecane posiadanie własnego śpiwora), śniadania, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.

Dodatkowo płatne: transfer na i z lotniska w Warszawie, bilety wstępu 25000 ISK (ok. 175 euro), posiłki poza śniadaniami.

Organizator: BUT „Infotour” Elżbieta Chodurska ul. Kościeliska 11B, 34-500 Zakopane, tel.: 182064264, 604 200 420

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl