Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Irlandia i Irlandia Północna: 30 czerwca – 9 lipca 2017

Program:

1 DZIEŃ: 30 czerwca 2017 (piątek)
Wylot z Krakowa do Dublina godz. 21:10, transfer do hotelu w Dublinie, nocleg.

2 DZIEŃ 1.07
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Republiki Irlandii; wizyta w bibliotece Trinity College, gdzie jest przechowywany słynny Ewangeliarz z Kells. Spacer ulicami Dublina w trakcie którego zobaczymy zamek, dzielnice w stylu gregoriańskim, budynek poczty przy O’Connel Street. Wizyta w browarze Guinnes, gdzie podczas wspinaczki po ‘pincie‘ będziemy śledzić etapy powstawania słynnego piwa, lekcja nalewania i degustacja z widokiem na miasto. Wieczór spędzimy na kolacji w jednym z pubów w kultowej dzielnicy Temple Bar.

3 DZIEŃ 2.07
Po śniadaniu przejazd do największego parku w stolicy-Phoenix Park, gdzie mszę św. Odprawiał Jan Paweł II. Po spacerze po parku udamy się do najważniejszego pomnika narodowego Irlandii – więzienia Kilmainham. Następnie dla chętnych wizyta w Narodowym Muzeum Irlandii, gdzie można podziwiać kolekcję przedchrześcijańskiej biżuterii i naczyń liturgicznych lub czas wolny. Kolacja w jednym z najstarszych pubów Dublina.

4 DZIEŃ 3.07
Po śniadaniu przejazd do doliny Glendalough w górach Wicklow, gdzie zwiedzimy klasztor św. Kewina z VI wieku. Następnie udamy się na spacer wzdłuż dwóch jezior polodowcowych. Po południu przejazd do posiadłości Russborough, gdzie zwiedzimy XVIII –wieczne wnętrza i zobaczymy jedną z najbardziej imponujących kolekcji malarstwa w Irlandii. Kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ 4.07
Po śniadaniu wyruszymy w malowniczą trasę wokół Pierścienia Kerry; poznamy słynnego irlandzkiego koziołka, złożymy wizytę w ulubionej miejscowości Charlie Chaplina na wybrzeżu, zatrzymamy się w kolorowej miejscowości Sneem, zachwycimy się widokami na Ladie’s View i na koniec odwiedzimy ogrody posiadłości Muckross House. Kolacja i nocleg.

6 DZIEŃ 5.07
Po śniadaniu wizyta w skansenie i zamku Bunrraty. Następnie przejazd na przepiękne Cliffs of Moher w zachodniej Irlandii, które ciągną się na długości około 8 km stromego i malowniczego wybrzeża. W najwyższych miejscach urwiska wznoszą się na ponad 200 metrów nad taflą oceanu. Wieczorem kolacja i udział w tradycyjnym pokazie tańców irlandzkichw Galway.

7 DZIEŃ 6.07
Po śniadaniu przejazd przez torfowiska do opactwa Kylemore. Zwiedzanie opactwo wraz z ogrodami i dla chętnych przejście na punkt widokowy, gdzie znajduje się figura Chrystusa.

8 DZIEŃ 7.07
Po śniadaniu przekroczymy granicę z Irlandią Północną i przejedziemy do miasta Belfast. Przejedziemy przez dzielnicę katolicką oraz protestancką, gdzie zobaczymy słynne murale. Następnie odwiedzimy museum Titanica i udamy się na spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

9 DZIEŃ 8.07 (sobota)
Po śniadaniu przejedziemy do miejsca, gdzie znajduje się malowniczo “wiszący” na wysokości 23 metrów most Carrick a Rede; przejście (jeśli pogoda pozwoli) po mostku na klif. Następnie przejazd do rozległej formacji geologicznej składającej się z blisko 40 tys. bazaltowych słupów, zwanej Groblą Olbrzyma. Następnie wizyta w destylarni whisky Bushmill. Kolacja i nocleg.

10 DZIEŃ 9.07 (niedziela)
Wczesna pobudka, kawa i wyjazd na lotnisko, wylot z Belfastu do Krakowa godz. 07:00, przylot: 10:50.

UWAGA: kolejność zwiedzanych obiektów może ulec niewielkim zmianom.

Cena: 1050 euro + bilety lotnicze 1220 zł z bagażem rejestrowanym

Zawiera: 9 noclegów w hotelach 3*, w pokoju 2 – osobowym, 9 śniadań, 8 obiadokolacji, przejazdy luksusowym autobusem wg program, przejazdy komunikacją miejską w Dublinie, wieczór irlandzki w Galway, opiekę pilota i przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napoi do obiadokolacji, transferów na terenie Polski.

Dopłata do pokoju 1 – osobowego: 35 euro/noc

Bilety wstępu: 80 euro, 40 GBP

Obejmują:
Biblioteka 9 euro
Guinnes 18 euro
Russborough House 12 euro
Klify 6 euro
Opactwo Kylemore 13 euro
Więzienie 7 euro
Skansen 15 euro
Muzeum Titanica 17,50 GBP
Grobla Olbrzyma 9 GBP
Mostek 5,90 GBP
Destylarnia Bushmill 7,50 GBP

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl