Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Gruzja i Armenia: październik 2017

Data: 14 – 24 października 2017

Dzień 1. Warszawa – Tbilisi
Wylot z Warszawy (lotnisko im. F. Chopina) do Tbilisi (22:30 – 04:05).

Dzień 2. Tbilisi
Po śniadaniu zwiedzanie starego Tbilisi. Miasto powstało w V wieku wzdłuż doliny rzeki Mtkvari. Zobaczymy tu wiele ciekawych obiektów od czasów starożytnych po współczesne. Wycieczkę rozpoczniemy od świątyni Metekhi (XII w.), następnie wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala (IV w.), skąd roztacza się panorama Tbilisi. Zejdziemy po schodach do dzielnicy łaźni siarkowych, obok ogrodu botanicznego w kierunku meczetu, synagogi, katedry Syoni, bazyliki Anchiskhati i słynnej awangardowej wieży zegarowej. Obiadokolacja w restauracji z pokazem barwnych, tradycyjnych tańców gruzińskich i muzyką na żywo.  Nocleg w hotelu.

Dzień 3. Tbilisi –Sadakhlo – Haghpat – Sevan – Erywań
Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przekroczenie granicy gruzińsko-armeńskiej w Sadakhlo. Przejazd do jednej z najpiękniejszych świątyń Armenii, monastyrów Haghpat i Sanahin. Następnie pojedziemy nad jedno z największych jezior górskich na świecie – Sevan, gdzie zobaczymy również monastyr Sevanavank. Przejazd do Erywania, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4. Erywań – Garnia – Geghard – Erywań
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Armenii – Erywania. Zobaczymy budynek Opery Narodowej, Park Zwycięstwa, pomnik Matki Armenii, odwiedzimy muzeum starożytnych manuskryptów – Matenadaran, pomnik Ludobójstwa Ormian. Następnie pojedziemy do Garni gdzie zobaczymy m. in.: świątynię poświęconą bogu słońca Mitrze (I w. n.e.) i dalej udamy się do monastyru Geghard (IV w.). Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.

Dzień 5. Erywań – Khor Virap – Eczmiadzyn – Erywań
Po śniadaniu przejazd do Khor Virap, monastyru położonego u podnóża świętej dla Ormian góry Ararat, w którym więziony był św. Grzegorz Oświeciciel – Apostoł Armenii. Zwiedzanie. Przejazd do Zvartnots i zwiedzanie ruin katedry z VII w. Następnie przejazd do siedziby Katolikosa Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, katedry Eczmiadzyn. Powrót do Erywania, kolacja i nocleg.

Dzień 6. Erywań – Wardzia -
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Gyumri do Gruzji (Bavra). Przejazd do skalnego miasta – klasztoru Wardzia usytuowanego na zboczu góry Eruszeli (XII w.). Zwiedzanie. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Wardzia.

Dzień 7. Wardzia – Bordżomi – Upliscyche – Guduari
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Bordżomi, miasta uzdrowiskowego w górach Małego Kaukazu, zwiedzanie. Przejazd do Gori. Zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche. Przejazd przy granicy z separatystycznym regionem Południowej Osetii oraz Gruzińską Drogą Wojenną do Gudauri. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Guduari.

Dzień 8. Wąwóz Truso – Stepancminda – Gudauri
Śniadanie. Przejazd do Wąwozu Truso. Pieszy trekking w Kaukazie. Przejazd do Stepancminda. Pieszy trekking do klasztoru Świętej Trójcy pod Kazbegiem lub możliwość wyjazdu samochodami terenowymi. Powrót do hotelu w Gudauri, kolacja i nocleg

Dzień 9. Mccheta – Tbilisi
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do pierwszej stolicy Gruzji – Mcchety. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli oraz miasta. Przejazd do Tbilisi i cd. zwiedzania. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10. Tbilisi – Dawid Garedża – Tbilisi
Śniadanie. Przejazd do skalnego miasta Dawid Garedża. Pieszy trekking. Przejazd i zwiedzanie firmy produkującej gruzińskie wina. Degustacja. Powrót do Tbilisi, kolacja i nocleg.

Dzień 11. Tbilisi – Warszawa
Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy (04:55-06:40). Powrót do Zakopanego.

CENA: 790 euro
Zawiera: opiekę pilota/przewodnika na całej trasie, usługę przewodników lokalnych tam, gdzie jest taka konieczność; transport; 10 noclegów w hotelach 3* (w kategorii gruzińskiej), pokoje 2 – osobowe z łazienkami, 10 śniadań, 10 obiadokolacji, bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, degustacje win, przejazd samochodami osobowymi do klasztoru św. Trójcy w Kazbegi; ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.

Cena nie zawiera: biletu lotniczego na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa (LOT: ok. 1300 zł), transferów na i z lotniska w Warszawie; napoi do obiadokolacji. Dopłata do pokoju 1 – osobowego: 190 euro.

DSC_0226 DSC_0331 DSC_0946

DSC_1087 Ikalto Image0404

IMG_6070 tour sitios viejos 662 DSC_0498

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl