Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Bałkany Wschodnie > 10 – 17 czerwca 2017

BAŁKANY WSCHODNIE: RUMUNIA + BUŁGARIA

Data: 10 – 17 czerwca 2017

Dzień 1: Zakopane – Sapanta – Baia Mare: 10 czerwca (sobota)
Wyjazd Zakopanego w godzinach rannych. Przejazd przez Słowację i Węgry do Wschodniej Maramures, miejsca pełnego tradycji i legend. Wizyta na „Wesołym Cmentarzu” w Sapanta. To miejsce jest znane z malowanych w jasnych kolorach drewnianych krzyży i z niezwykle barwnych nagrobków. Miejscowość wraz z cmentarzem położona jest w Dolinie Izy. Przejazd do hotelu w Baia Mare, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2: Baia Mare – Cluj – Turda – Bazna: 11 czerwca (niedziela)
Po śniadaniu wycieczka do Cluj Napoca, gdzie zwiedzimy katolicki kościół św. Michała (zbudowany w stylu gotyckim w 14 – 15 w.) i posąg króla Macieja Korwina. Następnie wizyta w Kopalni Soli w Turda. Przejazd do hotelu w Bazna. Zakwaterowanie, kolacja z programem folklorystycznym w Casa Bazna. Nocleg.

Dzień 3: Bazna – Sibiu – Braszów – Predeal: 12 czerwca (poniedziałek)
Po śniadaniu wycieczka do Sybiu, który został ogłoszony Europejską Stolicą Kultury w 2007. Poznamy miasto, które w swoim czasie odgrywało ważną rolę polityczną i ekonomiczną w Siedmiogrodzie. Zwiedzanie miasta Sibiu z wizytą na Wielkim i Małym Rynku. Zobaczymy także Most Kłamstw oraz kościół ewangelicki. W Kościele oglądać można nagrobek syna Draculi, Mihnea „szatańskiego”. Przejazd i zwiedzanie miasta Brasov, gdzie można odwiedzić najważniejsze zabytki: Czarny Kościół (największy gotycki budynek w Europie Wschodniej), średniowieczne mury miejskie starego historycznego miasta ze średniowiecznymi stylowymi domami, ratuszem, unikalnym Rope Street, Bramą i cerkwią św. Katarzyny. W późnych godzinach popołudniowych przyjazd do Predeal. Predeal jest najbardziej znanym ośrodkiem górskim na granicy Wołoszczyzny i Siedmiogrodu i znajduje się na wysokości 1040m n.p.m. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4: Predeal – Bran – Sinaia – Bukareszt: 13 czerwca (wtorek)
Po śniadaniu przejazd do Bran, gdzie zwiedzimy zamek o tej samej nazwie, jedną z najstarszych twierdz w Siedmiogrodzie. Zamek rycerski z XIV wieku jest również znany jako „Zamek Drakuli” Zawiłe ściany z wieloma wykuszami i wieżyczkami zostały wzniesione przez Krzyżaków w 1377 roku na klifie – z widokiem na zalesione doliny i okoliczne góry Bucegi. Romantycznie położony zamek, rezydencja rumuńskiej królowej Marii w okresie międzywojennym, to dziś muzeum. Następnie zwiedzimy zamek Peles, niegdysiejszą letnią rezydencję rodziny królewskiej. Rok 1866 wyznacza początek dynastii Hohenzollern-Sigmaringen, w Rumunii, gdy pierwszy król z Hohenzollernów zaczął rządzić tym krajem, a decydując się zbudować zamek w Sinaia na brzegu Peles w stylu niemieckiego renesansu sprawił, że miejsce to przypominało mu jego ojczyznę. Przyjazd do Bukaresztu w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i wyjazd na pierwszą zaznajomienie z miastem. Powrót na nocleg w hotelu.

Dzień 5: Bukareszt – Giurgiu – Wielkie Tyrnowo – Plovdiv: 14 czerwca (środa)
Po śniadaniu zwiedzanie Bukaresztu z wizytą w kościele patriarchalnym, rezydencji głowy kościoła prawosławnego w Rumunii. Zobaczymy także Muzeum Wsi, przystaniemy na zdjęcia przed Pałacem Parlamentu (drugi największy budynek na świecie), obejrzymy również Stary Książęcy Sąd zbudowany przez Vlada Tepesa (Drakulę) na Starym Mieście. Przejazd do Bułgarii do miasta Plovdiv. Plovdiv, położone na siedmiu wzgórzach miasto u wód rzeki Marica, jest czwartym najstarszym nieprzerwanie zamieszkanym miastem w Europie. Wyrosłe z kultury trackiej, później przeszło przez burzliwe romanse z kulturą grecką, rzymską, bułgarską oraz – przez pięć wieków osmańskiej okupacji – turecką. Materialne świadectwa tych związków są obecne w całym mieście, czyniąc je bez wątpienia jednym z najciekawszych miast na Bałkanach. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 6: Plovdiv – Rylski Monastyr – Sofia: 15 czerwca (czwartek)
Po śniadaniu zwiedzimy antyczny teatr rzymski w Plovdiv, meczet Dzhumaya z XIV w oraz pojedziemy podziwiać panoramę miasta ze wzgórza Nebet. Następnie przejazd do Monasteru Rylskiego. Jest to największy i zarazem najpiękniejszy zabytek sakralny Bułgarii, będący prawdziwą świętością dla Bułgarów. Zobaczymy między innymi przepiękne, niemal baśniowe freski ścienne, należące do najcenniejszych w Europie. Obiekt wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przejazd do stolicy Bułgarii – Sofii. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i wyjazd na pierwszą znajomość z miastem. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7: Sofia – Turnu Severin: 16 czerwca (piątek)
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Sofii. Sobór Aleksandra Newskiego, Bazylika św. Zofii, Uniwersytet, Parlament, cerkiew św. Mikołaja, pałac księcia Aleksandra Battenberga, Teatr im. Iwana Wazowa, Pałac Prezydencki, cerkiew św. Jerzego, łaźnie miejskie, meczet sofijski, hala targowa z 1911 r., synagoga z 1909 r., cerkiew Siedmiu Apostołów Słowiańskich – dawny czarny Meczet, Narodowy Pałac Kultury. Przejazd w stronę Rumunii i przyjazd do Turnu Severin. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg

Dzień 8: Turnu Severin – Oradea – Słowacja – Zakopane: 17 czerwca (sobota)
Po wcześniejszym śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski, postój w klimatycznym mieście rumuńskim Oradea, spacer, możliwość posiłku i cd drogi powrotnej.

CENA: 800 ZŁ + 300 EURO

Zawiera: przejazdy komfortowym autobusem na całej trasie, 7 noclegów w hotelach 3 i 4*, w pokojach 2 – osobowych, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, wieczór folklorystyczny w Rumunii, opiekę doświadczonego pilota/przewodnika na całej trasie, usługi przewodników miejscowych, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż; ubezpieczenie w Tfg.

Cena nie zawiera: biletów wstępu: 30 euro, napojów do obiadokolacji.Dopłata do pok. 1 – os.: 129 euro

DSC_1056 Maramures, charakterystyczna cerkiew marmaroska Maramures, Sapanta (2)

Maramures, Satu Mare Siedmiogród, Sibiu (2) Siedmiogród, Sighisoara (3)

Siedmiogród, Sighisoara (4) zamek Bran Zapora Vidraru (2)

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl