Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

Szkocja – lipiec 2015

Data: 29 czerwca – 6 lipca 2015

Program:
1 dzień
Wyjazd z Zakopanego o godz. 20.00 (przez Kraków, Wrocław), nocny przejazd do Amsterdamu. Każdy z uczestników wyjazdu ma zagwarantowane 2 miejsca siedzące dla lepszego komfortu jazdy.

2 dzień
Kontynuacja podróży przez Niemcy i Holandię do Amsterdamu, zaokrętowanie na prom; kabiny 4 osobowe.

3 dzień (1.07) – (Newcastle-Alnwick-Edynburg)
Przybycie do Newcastle upon Tyne, przejazd do zamku Alnwick w najrzadziej zaludnionym hrabstwie Nothumberland. Zamek jest zimową rezydencją hrabiów Norhumberland, którzy odegrali znaczącą rolę w wojnie Dwóch Róż. Wnętrza są bogato wyposażone, jednak największe wrażenie robią tematyczne ogrody z licznymi fontannami. Dodatkową atrakcją jest największy na świecie domek na drzewie. Teren zamku wielokrotnie był planem filmowym m.in. nagrywano tutaj Robin Hooda z Kevinem Costnerem.

Następnie przejazd malowniczą trasą Scottish Borders, wzdłuż wybrzeża do stolicy Szkocji Edynburga. Spacer słynną ulicą Royal Mile, po drodze liczne sklepy z wyrobami wełnianymi, słynne puby, zwiedzanie katedry św. Idziego z kaplicą Ostu, która symbolem Szkocji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień (2.07) – (Edynburg-Stirling)
Po śniadaniu w hotelu zwiedzimy średniowieczny zamek edynburski, przeniesiemy się w czasy najsłynniejszych Stuartów. Zwiedzimy komnaty zajmowane przez Marię Stuart i jej ojca, zobaczymy insygnia koronne Szkotów, w tym słynny kamień Scone, zwiedzimy XII- wieczną kaplicę św. Małgorzaty i będziemy podziwiać wspaniały widok na stolicę. W południe przejazd do zamku Stirling, najbardziej imponującej rezydencji rodziny Stuart. Zwiedzanie kaplicy, komnat oraz kuchni, gdzie odwiedzający mogą poznać dania, jakie kiedyś gościły na stole królewskim. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 dzień (3.07) – (Stirling-Fort William-Loch Ness-Inverness).
Śniadanie, przejazd najsłynniejszym regionem Szkocji: Highlands, pod drodze spektakularne widoki na Grampiany i ich najwyższy szczyt Ben Nevis. Krótki postój w dolinie Glen Coe, w miejscu, gdzie dokonano rzezi na rodzinie MacDonald. Następnie przejazd do miasteczka Fort William u podnóża szczytu Ben Nevis i wizyta w destylarni szkockiej whisky. Przejazd do ruin zamku Urquhart, skąd wyruszymy na rejs po słynnym jeziorze Loch Ness, gdzie grasuje potwór Nessi J Przejazd do Inverness, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień (4.07) – (Inverness-Balmoral-St.Andrews)
Śniadanie, przejazd do letniej rezydencji angielskiej rodziny królewskiej w Balmoral, po zwiedzeniu posiadłości przejazd do miasta uniwersyteckiego St. Andrews (uniwersytet ukończyła m.in. księżna Kate i książę William), tutaj pospacerujemy malowniczymi uliczkami kampusu, zobaczymy najstarsze pole golfowe i zwiedzimy ruiny dawnego opactwa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

7 dzień (5.07) – (St. Andrews-Newcastle upon Tyne)
Śniadanie, przejazd do Newcastle upon Tyne, po drodze wizyta w jednym z fortów Muru Hadriana, który stanowił niegdyś granicę pomiędzy terenami dzisiejszej Anglii i Szkocji, w drodze obiad w tradycyjnej szkockiej restauracji. O godz. 17 wyruszamy promem przez Morze Północne w powrotny rejs do Amsterdamu.

8 dzień (6.07)
Powrót do kraju w godzinach nocnych.

CENA: 900 zł + 400 GBP

zawiera: przejazdy autokarem na trasie: Zakopane – Amsterdam, w Szkocji na całej trasie wg programu oraz Amsterdam – Zakopane; prom Amsterdam – Nawcastle – Amsterdam; noclegi: 2 x na promie w kabinach 4 – osobowych (wyżywienie we własnym zakresie), 4 x w Szkocji w hotelach 2/3*, pokoje 2,3 – osobowe z łazienkami, 4 śniadania, 5 obiadokolacji; usługę wykwalifikowanego pilota/przewodnika, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż.           Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów 110 GBP, napoje do posiłków.

Dopłata do pokoju 1 – osobowego w hotelach: 30 GBP/dziennie.

Szkocja_mapka

 

Szkocja Edynburg Szkocja katedra St. Andrews Szkocja Loch Ness

 

Szkocja St. Andrews Szkocja Stirling Szkocja Fort William

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl