Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

Portugalia 21-30 września 2018

PORTUGALIA – 10 dni

21-30 września 2018

1 dzień (piątek)
Godz. 11:50 wylot z Krakowa, przylot do Porto godz. 14:25, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek na pobliskiej plaży. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Porto.

2 dzień (sobota)
Po śniadaniu zwiedzimy jedno z najpiękniejszych miast Portugalii, spacer po malowniczych uliczkach Oporto. Zwiedzanie księgarni Lello, w której bywała J.K. Rowling. Wizyta na dworcu Sao Bento, którego hala jest ozdobiona płytkami azulejos. Katedra i dzielnica Ribeira. Potem wsiądziemy na pokład statku i udamy się w rejs po rzece Douro. Rejs jest okazją, by zobaczyć wszystkie mosty przerzucone na rzece i miejsce, gdzie Douro uchodzi do Oceanu Atlantyckiego. A następnie przejdziemy do dzielnicy Vila Nova de Gaia, gdzie dojrzewa wino Porto. Zwiedzanie piwniczek z winami wraz z degustacją. Wieczorem kolacja połączona z koncertem fado. Powrót do hotelu i nocleg.

3 dzień (niedziela)
Po śniadaniu przejazd do Aveiro, zwanego portugalską Wenecją. Wizyta na lokalnym targu, gdzie każdego ranka sprzedawane są poranne połowy. Następnie rejs tradycyjnymi kolorowymi łodziami moliceiros, które niegdyś służyły do transportu wodorostów. Po południu udamy się na słoneczne i morskie kąpiele do malowniczej miejscowości Costa Nova, gdzie lokalne domy pomalowane są różnokolorowe pasy. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

4 dzień (poniedziałek)
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w góry Serra da Lousa, a tam piesza wędrówka. Nałagodnych zboczach położone są niewielkie wioski zbudowane z kamienia łupkowego. W jednej z nich zrobimy piknik z produktów regionalnych. Przejazd do Coimbry; zwiedzanieuniwersytetu oraz spacer po starym mieście. Kolacja i nocleg w Coimbrze.

5 dzień (wtorek)
Po śniadaniu przejedziemy do zakonu Chrystusa w Tomar, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych przykładów sztuki manuelińskiej w architekturze. Zwiedzanie kompleksu klasztornego, gdzie najbardziej interesującym zabytkiem jest zbudowana na planieszesnastokąta kaplica zwana Rotundą. Następnie przejazd do Fatimy, najważniejszego centrum kultu maryjnego w Portugalii. Zwiedzanie sanktuarium, a wieczorem możliwość uczestnictwa w nabożeństwie i procesji światła. Nocleg i kolacja w hotelu w Fatimie.

6 dzień (środa)
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Mafry. Zwiedzanie największej rezydencji królewskiej w Portugalii i jednego z największych budynków zbudowanych w Europie w XVIII wieku. Następnie udamy się do Sintry, to magiczne miejsce o niezwykłym mikroklimacie, położone wśród gór i lasów. Zamek i pałace jak z bajki, ogrody oraz widok na ocean. Zwiedzimy tam fantazyjny pałac Pena oraz bajeczne ogrody Montserrate. Przejazd do hotelu nad oceanem, (gdzie pozostaniemy na cztery ostatnie noclegi), kolacja i nocleg.

7 dzień (czwartek)
Po śniadaniu przejedziemy na kraniec Europy – najbardziej na zachód wysunięty przylądek – do Cabo da Roca, a następnie udamy się wzdłuż wybrzeża riwiery lizbońskiej do Boca do Inferno, niezwykłej formacji skalnej, w której wody Oceanu Atlantyckiego rozbijają się z hukiem o fantastycznie wyrzeźbione ściany jaskini. Następnie spędzimy leniwe popołudnie w malowniczej miejscowości Cascais, a na koniec udamy się śladami agenta 007 do Estoril. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8 dzień (piątek)
Po śniadaniu udamy się do stolicy Portugalii, Lizbony gdzie zobaczymy: dzielnicę Belem, zwiedzimy klasztor Hieronimitów oraz zobaczymy wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy się kultowym tramwajem na wzgórze zamkowe, by potem pospacerować malowniczymi uliczkami Alfamy.  Po południu odkryjemy uroki dzielnicy Baixa, gdzie wsiądziemy do kultowej windy Santa Justa. Wieczorem kolacja i powrót do hotelu nad oceanem.

9 dzień (sobota)
Po śniadaniu czas wolny np. na plażowanie, obiadokolacja i nocleg

10 dzień (niedziela)
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Lizbony, dokończenie zwiedzania i czas wolny na ostatnie smakowanie miasta, przejazd na lotnisko i odlot (18:20) do Krakowa (23:15). Dla chętnych transfer do Nowego Targu i Zakopanego.

Cena: 980 euro + 1400 zł

Zawiera: 9 noclegów ze śniadaniami w hotelach 3 i 4*, w pokojach 2 – osobowych, 9 obiadokolacji, transport na całej trasie zgodnie z programem, usługę pilota/przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym.

Cena nie zawiera: napojów do niektórych obiadokolacji, transferów na lotnisko i z powrotem, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów + przewodników lokalnych (150 euro) płatne na miejscu po przylocie.

Organizator: Biuro Usług Turystycznych „Info-Tour” Elżbieta Chodurska, Zakopane, ul. Kościeliska 11B. tel.: 1820 64 264, 604 200 420 infotour.com.pl

1. Lizbona (6) Portugalia2 182 Portugalia2 175

Portugalia2 148 Portugalia2 196 Portugalia2 093

Portugalia2 042 Portugalia2 006 DSC_0946

DSC_0860 1. Lizbona (32) 1. Lizbona (20)

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl