Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – kwiecień 2018

Zapisy tylko na listę rezerwową.

Data: 18 – 25 kwietnia  (8 dni pielgrzymkowych)

Dzień 1. środa          PRZELOT DO IZRAELA
Transfer z Zakopanego na lotnisko Katowice-Pyrzowice. Wylot o godz.16:10, po wylądowaniu w Tel Awiwie godz. 20:50, spotkaniu z przewodnikiem i przejazd do Betlejem, hotelu na terenie Autonomii Palestyńskiej, zakwaterowanie i
nocleg.

Dzień 2. czwartek       JEROZOLIMA: GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz), kościoła Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogrodu Oliwnego – Getsemani i Bazyliki Męki Pańskiej oraz pobliskiego kościoła Grobu Maryi. Potem Góra Syjon: Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Wieczernik, grób króla Dawida oraz kościół św. Piotra „In Gallicantu”. Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3. Piątek         CEZAREA – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET – GÓRA TABOR
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu, następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor karmelitański, panorama na Ogrody Bahajskie (wpisane na Listę UNESCO) i zatokę Hajfa. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino. Dla chętnych: możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Dalej zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na Górę Tabor. Przejazd do Tyberiady na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 4. sobota         GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM – TYBERIADA

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha -
miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce Prymatu św. Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i Stara Synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewami i tańcami. Dla chętnych: możliwość degustacji ryby św. Piotra (20 USD/os). Zwiedzanie miasta Tyberiada oraz wizyta w szlifierni diamentów. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5. niedziela       RZEKA JORDAN – MASADA – WADI QELT
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd Doliną Jordanu na południe. Wizyta nad Jordanem w miejscu chrztu Jezusa w Kacar El Jahud (arab: Zamek Żydów). Następnie zwiedzanie Masady – ostatniej twierdzy Zelotów (UNESCO). Przejazd do Wadi Qelt (panorama) z klasztorem św. Jerzego. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6. poniedziałek          BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem. Bazylika Narodzenia Pana Jezusa – kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa.
Przejazd do Ein Karem: kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św.
Jana Chrzciciela i przejazd do Muzeum Holokaustu Yad Vashem (hebr. Miejsce i Imię). Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dla chętnych: „JEROZOLIMA NOCĄ” (25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnicę ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama na oświetlone Stare Miasto (UNESCO) oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu czyli Mur Zachodni dawnej Świątyni Jerozolimskiej.

Dzień 7. wtorek         BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN
Śniadanie. Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Następnie przejazd do
Jerycha – najstarszego miasta świata – krótki postój pod Qarantal – Góra
Kuszenia oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora, wejście na Górę Kuszenia i
zwiedzanie prawosławnego, greckiego klasztoru Św. Jerzego. Przejazd nad
Morze Martwe będące największą depresją na świecie – 417 m p.p.m., kąpiel i plażowanie na prywatnej plaży a następnie przejazd do Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne, starożytne zwoje Pisma Świętego (Zwoje znad Morza Martwego). Powrót do hotelu w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8. środa         JEROZOLIMA:  DROGA KRZYŻOWA – ŚCIANA PŁACZU – WYJAZD DO DOMU
Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę św. Szczepana, kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa – Via Dolorosa (nabożeństwo w miejscu skazania Jezusa) do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na modlitwę osobistą w Bazylice. Czas wolny,  Ściana Płaczu (hebr. Kotel Ma’arawi czyli Mur Zachodni) – obecnie najświętszego miejsca judaizmu. Transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie. Odlot do Katowic-Pyrzowic o 21:40

Przylot na lotnisko Katowice-Pyrzowice o 00:35 w dniu 26 kwietnia (czwartek)
. Dla chętnych transfer z lotniska do Krakowa, Nowego Targu i Zakopanego.

*Pielgrzymce duchowo będzie przewodził ksiądz, każdego dnia będzie też
możliwość uczestnictwa we Mszy św.
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA: 590 USD/os. +  1500 PLN/ os. za bilet lotniczy na trasie Katowice -
Tel Awiw – Katowice

zawiera:
.       zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3 i 4*, pokoje 2 – osobowe z
łazienkami,
.       wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji,
.       transport – komfortowy autobus na całej trasie,
.       usługa pilota oraz przewodników lokalnych na całej trasie
pielgrzymki,
.       odbiorniki typu Tour Guide na całej trasie,
.       ubezpieczenie KL, NNW i bagaż oraz Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
nie zawiera:
.       transferu na lotnisko Katowice-Pyrzowice i z powrotem,
.       napojów do obiadokolacji,
.       obligatoryjnych napiwków, opłat granicznych i biletów wstępu – 120
USD (płatne na miejscu po przylocie).

ORGANIZATOR:
Biuro Usług Turystycznych „INFO-TOUR” Elżbieta Chodurska
34-500 Zakopane ul. Kościeliska 11B
tel.: +48 18 2064264; tel. kom. +48 604 200 420
www.infotour.com.pl

ZAPRASZAMY!

Ziemia Święta (1) Ziemia Święta (2) Ziemia Święta (3) Ziemia Święta (4) Ziemia Święta (5) Ziemia Święta (6) Ziemia Święta (7) Ziemia Święta (8) Ziemia Święta (9) Ziemia Święta (10) Ziemia Święta (11) Ziemia Święta (12) Ziemia Święta (13) Ziemia Święta (14) Ziemia Święta (15) Ziemia Święta (16) Ziemia Święta (17) Ziemia Święta (18) Ziemia Święta (19)

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl