Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

Moskwa i Petersburg czerwiec 2019

MOSKWA I PETERSBURG – CARSKIE STOLICE IMPERIUM

Data: 6 – 13 czerwca 2019

Dzień 1: 6 czerwca (czwartek) Kraków – Moskwa
14:55 wylot z Krakowa przez Warszawę do Moskwy; przylot do Moskwy 19:45, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Moskwa

Dzień 2: 7 czerwca (piątek)
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Moskwy (autokar). W programie: m. in.: klasztor Nowodziewiczy z soborem Smoleńskim oraz cmentarz Nowodziewiczy, spacer placem Uniwersyteckim na Wzgórzach Wróblowych z najpiękniejszą panoramą stolicy, Park Zwycięstwa. Przejazd prospektem Kutuzowa, centrum biznesu z mostem Bagration oraz ulicą Nowy Arbat, spacer po Starym Arbacie. Czas wolny.
Po południu zwiedzanie katedry Chrystusa Zbawiciela, przejazd Pierścieniem Bulwarów z pomnikiem Puszkina i prospektem Pokoju. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: 8 czerwca (sobota)
Śniadanie, wykwaterowanie i cd zwiedzania Moskwy z przewodnikiem: Plac Czerwony z mauzoleum Lenina, pomnikiem Minina i Pożarskiego, soborem Wasyla Błogosławionego (możliwość indywidualnego zwiedzenia wnętrz w czasie wolnym – wstęp dodatkowo płatny 700 rubli). Czas wolny. Plac Łubianka, plac Teatralny z budynkiem Teatru Bolszoj, plac Maneżowy, ogród Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza.
Po południu zwiedzanie Kremla: sobór Zaśnięcia i Archangielski, dzwonnica Iwana Wielkiego, Car-Dzwon, Car-Działo, Zbrojownia.
Rejs statkiem po rzece Moskwie.
Obiadokolacja i transfer na dworzec kolejowy. Podróż pociągiem sypialnym do Sankt Petersburga.
Sankt Petersburg – Wenecja północy

Dzień 4: 9 czerwca (niedziela)
Śniadanie i rozpoczęcie zwiedzania Sankt Petersburga: twierdza Pietropawłowska z soborem św. Piotra i Pawła, krążownik „Aurora”, Nabrzeże Pałacowe, Nabrzeże Uniwersyteckie, Placu św. Izaaka, Plac Senacki.
Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad. Czas wolny.

Dzień 5: 10 czerwca (poniedziałek)
Po śniadaniu wyjazd autokarem do Peterhofu – carskiej rezydencji pałacowo – ogrodowej, zwiedzanie parku z największym na świecie zespołem fontann, na czele z Wielką Kaskadą. Czas wolny nad Zatoką Fińską.
Przejazd do Carskiego Sioła – zwiedzanie parku oraz Wielkiego Pałacu Jekaterynińskiego, carycy Katarzyny z repliką słynnej Bursztynowej Komnaty.
Obiadokolacja i powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6: 11 czerwca (wtorek)
Śniadanie, przejazd metrem i dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga: m.in.: Plac Sztuk, Pałac Michajłowski, Newski Prospekt, sobór Kazański, cerkiew Zbawiciela na Krwi.
Obiad, po południu zwiedzanie Pałacu Jusupowych. Powrót do hotelu i odpoczynek.
Petersburg nocą – wyjazd autokarem. Powrót do hotelu po północy, nocleg.

Dzień 7: 12 czerwca (środa)
Późne śniadanie i przejazd metrem, zwiedzanie Ermitażu, obiad. Po południu rejs poNewie i kanałach Petersburga.Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8: 13 czerwca (czwartek): Petersburg – Kraków
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko. Przylot do Krakowa: 17:25. Dla chętnych transfer do Zakopanego.

Cena: 645 euro + 1850 zł

Cena zawiera: 2 noclegi w hotelu w Moskwie (w pokojach 2 – osobowych), 4 noclegi w hotelu w Petersburgu (w pokojach 2 – osobowych), przejazd pociągiem sypialnym (1 nocleg, przedziały 4 – osobowe), 7 śniadań, 7 obiadów (w tym uroczysty obiad w Carskim Siole), transfery i transport autobusowy wg programu, przejazdy metrem lub innymi środkami komunikacji miejskiej w dni bez autobusu, usługę przewodników lokalnych w języku polskim, usługę pilota na całej trasie; w Moskwie – bilety wstępu oraz rejs; tour – odbiorniki na całej trasie; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; składka na TFG.

Cena nie zawiera: biletów wstępu, nocnej wycieczki i opłaty za rejs po rzece Moskwie i Newie w Petersburgu razem 180 euro, kosztu wizy rosyjskiej: 350 zł, transferów na terenie Polski, napiwków i niektórych napojów do obiadu.

Organizator: Biuro Usług Turystycznych „Infotour” Elżbieta Chodurska, ul. Kościeliska 11B, Zakopane

Tel.: 1820 64264, 604 200 420, infotour.com.pl

Zapisy tylko na listę rezerwową.

DSC_0258 DSC_0445 DSC_0517

DSC_0831 DSC_0659 Carskie Sioło

Białe noce w Petersburgu (2) DSC_0090 DSC_0197

DSC_0252 DSC_1377 images (1)

 

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl