Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Moskwa i Petersburg czerwiec 2019

MOSKWA I PETERSBURG – CARSKIE STOLICE IMPERIUM

Data: 6 – 13 czerwca 2019

Dzień 1: 6 czerwca (czwartek) Kraków – Moskwa
14:55 wylot z Krakowa przez Warszawę do Moskwy; przylot do Moskwy 19:45 – spotkanie z przewodnikiem na lotnisku- transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Moskwa – najdroższe miasto świata

Dzień 2: 7 czerwca (piątek)
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Moskwy (autokar). W programie: świątynia Chrystusa Zbawiciela, wieżowce w biznesowej dzielnicy Moskwa-City, wieżowce tzw. stalinowskie, Teatr Wielki, Maneż, Wielki Most Kamienny, Plac Arbacki, Plac Teatralny, Prospekt Kutuzowski.

W czasie wycieczki objazdowej będziemy zatrzymywali się w atrakcyjnych miejscach aby zrobić zdjęcia, pospacerować. Będą to m.in.: platforma widokowa na Wzgórzach Worobiowych z widokiem na Uniwersytet Moskiewski i stadion Łużniki; Góra Pokłonna – centralna aleja „Lata wojny”, Centralne Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (z zewnątrz), obelisk Zwycięstwa, świątynia-pomnik na cześć św. Jerzego, Łuk Tryumfalny, Nabrzeże Sofijskie: widok na Świątynię Chrystusa Zbawiciela, Kreml i Wielki Most Kamienny, platforma widokowa w parku Zariadje.
Obiad. „Lot” w media – kompleks (multimedialny widok na Moskwę z lotu ptaka). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3: 8 czerwca (sobota)
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i spotkanie z przewodnikiem, przejazd na Plac Czerwony. Wycieczka po Kremlu gdzie zobaczymy: car-armatę, car-dzwon, sobory, dzwonnicę Iwana Wielkiego. Zwiedzanie wnętrz jednego z soborów oraz Zbrojowni.
Obiad.
Plac Czerwony – muzeum historyczne, pomnik marszałka Żukowa, sobór Wasyla Błogosławionego, GUM (Główny Dom Towarowy), mauzoleum, pomnik Minina i Pożarskiego, Mur Kremlowski, Ogród Aleksandrowski, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Maneżowy, fontanny.
Rejs statkiem po rzece Moskwa.
Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem sypialnym do Sankt Petersburga (przedziały 4 – osobowe, łóżka z pościelą), przyjazd w godzinach rannych.

Sankt Petersburg – Wenecja północy

Dzień 4: 9 czerwca (niedziela)
Po przyjeździe do St. Petersburga wsiadamy do autokaru i jedziemy na śniadanie, następnie zwiedzanie Petersburga(autokar): twierdza Pietropawłowskaz soborem św. Piotra i Pawła kryjącym grobowce carów, przejazd obok krążownika „Aurora” oraz Nabrzeżem Pałacowym z Pałacem Marmurowym i Pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy Wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów, dalej przejazdNabrzeżem Uniwersyteckim z Pałacem Mienszykowa i przystanią ze sfinksami.
Zwiedzanie Placu św. Izaaka z pomnikiem cara Mikołaja i Soborem św. Izaaka oraz Placu Senackiego z posągiem Piotra Wielkiego zwanym Miedzianym Jeźdźcem.
Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad. Czas wolny. W planie jest zakwaterowanie w aparthotelu znajdującym się w pobliżu pięknego parku carskiego na wyspie Jełagin, wokół wiele atrakcji. Nocleg.

Dzień 5: 10 czerwca (poniedziałek)
Po śniadaniu wyjazd (autokar) do Peterhofu – carskiej rezydencji pałacowo – ogrodowej, zwiedzanie parku z największym na świecie zespołem fontann,na czele z Wielką Kaskadą. Czas wolny nad Zatoką Fińską.
Przejazd do Carskiego Sioła - zwiedzanie parku oraz Wielkiego Pałacu Jekaterynińskiego, carycy Katarzyny z repliką słynnej Bursztynowej Komnaty.
Uroczysta obiadokolacja w regionalnej restauracji „Podworjie”.
Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6: 11 czerwca (wtorek)
Śniadanie, przejazd metrem i dalsze zwiedzanie Petersburga: Plac Sztuk, pomnik Puszkina, Pałac Michajłowski. Spacer po Newskim Prospekcie – głównej alei miasta z kościołem św. Katarzyny (pochowany tu był król Stanisław August Poniatowski), soborem Kazańskim orazcerkwią Zbawiciela na Krwi wybudowaną w miejscu zabójstwa cara Aleksandra II, pomnikiem Katarzyny II, Teatrem Aleksandryjskim i delikatesami braci Jelisejewów.
Obiad w jednej z restauracji Petersburga. Po południu zwiedzanie Pałacu Jusupowych – jednej z najbogatszych rodzin Rosji carskiej oraz ekspozycji poświęconej zabójstwu Rasputina. Powrót do hotelu i odpoczynek.
Wieczorny wyjazd autokarem, podczas którego będziemy mogli zobaczyć słynne „białe noce” z wyjątkową atrakcją Petersburga jaką jest otwieranie mostów na rzece Newie.
Powrót do hotelu w późnych godzinach nocnych.

Dzień 7: 12 czerwca (środa)
Późne śniadanie i przejazd metrem, zwiedzanie Ermitażu: największej w Rosji skarbnicy sztuki, w tymPałacu Zimowego,dawnej rezydencji carskiej. Obiad w jednej z restauracji Petersburga.
Po południu rejs poNewie i kanałach Petersburga.Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8: 13 czerwca (czwartek): Petersburg – Kraków
Po śniadaniu: wykwaterowanie i wyjazd na Cmentarz Piskariowski – miejsce masowych pochówków w czasie blokady Leningradu, największy na świecie cmentarz ofiar II Wojny Światowej.
Przejazd na lotnisko. Wylot 14:40 przez Warszawę do Krakowa. Przylot do Krakowa: 17:25. Dla chętnych transfer do Zakopanego.

Cena: 695 euro + 1850 zł

Cena zawiera: 2 noclegi w hotelu w Moskwie (w pokoju 2, 3 – osobowym), 4 noclegi w hotelu w Petersburgu (w pokoju 2, 3 – osobowym), przejazd pociągiem sypialnym (1 nocleg, przedziały 4 – osobowe), 7 śniadań, 7 obiadów (w tym uroczysty obiad w Carskim Siole), transfery i transport autobusowy wg programu, przejazdy metrem lub innymi środkami komunikacji miejskiej w dni bez autobusu, usługę przewodników lokalnych w języku polskim, usługę pilota na całej trasie; w Moskwie – bilety wstępu oraz rejs; tour – odbiorniki na całej trasie; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; składka na TFU.

Cena nie zawiera: biletów wstępu, nocnej wycieczki i opłaty za rejs po Newie w Petersburgu 130 euro, kosztu wizy rosyjskiej: 350 zł, transferów na terenie Polski, napiwków i niektórych napojów do obiadu.

Organizator: Biuro Usług Turystycznych „Infotour” Elżbieta Chodurska, ul. Kościeliska 11B, Zakopane
Tel.: 1820 64264, 604 200 420, infotour.com.pl

DSC_0258 DSC_0445 DSC_0517

DSC_0831 DSC_0659 Carskie Sioło

Białe noce w Petersburgu (2) DSC_0090 DSC_0197

DSC_0252 DSC_1377 images (1)

 

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl