Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

Medjugorie oraz Perły Chorwacji – wrzesień 2013

Termin: 26 września – 1 października 2013

W programie:

Dzień 1: wyjazd z Zakopanego, przejazd przez Słowację, Węgry i  Chorwację do Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny (ok. 870 km), nocleg w Sarajewie.

Sarajewo należy do najpiękniejszych miast Europy, swoją wyjątkowość zawdzięcza niezwykłemu konglomeratowi jaki stanowią mieszkający obok siebie muzułmanie i chrześcijanie. W mieście zachowały się budowle z czasów świetności monarchii Austro-Węgirskiej (np. katedra Serca Jezusowego), liczne zabytki osmańskie – m.in. ponad 60 meczetów (z najsłynniejszym na Bałkanach Gazi Husrev-bej z 1530 r.,), twierdza, klasztor derwiszów, medresy, łaźnie oraz żydowskie synagogi. Sarajewo znane jest też z zamachu na księcia Ferdynanda w 1914 roku, co stało się pretekstem do rozpoczęcia I wojny światowej. W 1984 roku odbyły się tutaj Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W wyniku oblężenia i działań wojennych (1991-1995) miasto wraz z zabytkami zostało bardzo zniszczone, obecnie prawie odbudowane wraca do świetności.

Dzień 2: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, następnie przejazd malowniczą Doliną Neretwy do Medziugorje; wejście na Górę Objawień, uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i  Mszy św. w kościele św. Jakuba, obiadokolacja, nocleg w Medziugorje.

Medziugorje to znane i tłumnie odwiedzane miejsce pielgrzymkowe w Europie słynące od 1981 roku objawieniami Matki Bożej z Medziugorje (wciąż trwającymi i badanymi przez Kościół katolicki). Ważny ośrodkiem odnowy życia religijnego. W centrum znajduje się kościół pw. św. Jakuba, w pobliżu miejscowości dwa wzniesienia – Wzgórze Objawień (Podbrdo) – miejsce pierwszych objawień oraz Góra Krzyża (Kriżevac).

Dzień 3: Droga Krzyżowa na Górze Kriżevac a następnie przejazd do centrum Medziugorje, Msza Św., czas wolny na zakup dewocjonaliów, pamiątek. Po południu przejazd na Wybrzeże Dalmatyńskie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Dubrownika.

Dubrownik - miasto chorwackie zwane „perłą Adriatyku” z zachowanym zespołem zabudowań historycznych, otoczone murami, z zabytkową katedrą, pałacami, klasztorami. Mimo zniszczeń spowodowanych trzęsieniem ziemi i wojną etniczną (1991-1995) pieczołowicie odbudowane, zachowuje swoją wyjątkowość, potwierdzoną wpisem na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO

Dzień 4: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, spacer po murach okalających miasto oraz krótka wycieczka statkiem wokół wyspy Lokrum. Następnie przejazd wzdłuż Wybrzeża Dalmatyńskiego do Splitu, popołudniowy spacer z przewodnikiem po zabytkowej starówce miasta. Obiadokolacja i nocleg w pobliskim Trogirze.

Split - drugie co do wielkości miasto i port Chorwacji, którego najsłynniejszym zabytkiem (lista UNESCO) jest pałac cesarza Dioklecjana (III-IV wiek) założony na planie rzymskiego obozu wojskowego z ośmioboczną katedrą (w miejscu mauzoleum cesarza), świątynią Jowisza, murami i wieżami.

Trogir - miasteczko niedaleko Splitu, słynące ze starówki, najpiękniej zachowanej na wybrzeżu adriatyckim, wpisanej na listę UNESCO. Na najważniejszym trogirskim placu im. Jana Pawła II znajduje się m. in. katedra pw.  św. Wawrzyńca z XIII w. z rzeźbionym portalem uważanym za najznakomitszy zabytek sztuki romańskiej w całej Dalmacji.

Dzień 5: zwiedzanie Trogiru z przewodnikiem, przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, pobyt na terenie parku ok. 5 godzin (spacery, przejazdy, statek), obiadokolacja i nocleg.

Jeziora Plitwickie - najsławniejszy, największy i najstarszy park przyrody chorwackiej, wpisany na listę UNESCO. Kompleks Jezior Plitwickich tworzą dwa zespoły połączonych kaskadowo 16 różnokolorowych jezior: tzw. Górne i Dolne Jeziora. Zasilane są wodami rzeki Korana oraz systemem wód powierzchniowych, oddzielone malowniczymi, krasowymi  groblami, na których tworzą się liczne wodospady. Długość wszystkich jezior wynosi 8,2 km, a ich łączna powierzchnia – ok. 200 hektarów.

Dzień 6: wyjazd w drogę powrotną przez Węgry i Słowację do Polski (ok. 820 km)

Cena: 1 100 zł/osoby

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem, 5 noclegów w hotelach o średnim standardzie 3*, pokoje 2, 3-osobowe, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, usługę pilota, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

Cena nie obejmuje: napojów do obiadokolacji, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług przewodników lokalnych (ok. 60 euro).

Organizator: Biuro Turystyczne Infotour Zakopane ul. Kościeliska 11B,
tel. 182064264, +48 608 475 829

   

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl