Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

Jordania i Izrael > 29 marca – 5 kwietnia 2017

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIETEJ
JORDANIA I IZRAEL – 8 DNI

Data: 29 marca – 5 kwietnia 2017

Dzień 1, 29.03 (śr.) : TEL AVIV – BETLEJEM
Wylot z Katowic o godz. 16:15 przylot w godzinach wieczornych. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem i transfer do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 30.03 (czw.) : WADI QUELT – JERYCHO – AMMAN
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os). Przejazd na granicę z Jordanią do przejścia Sheik Hussein. Formalności graniczne i przekroczenie granicy. Przejazd do Ammanu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3, 31.03 (pt.) : MADABA – G. NEBO – BETANIA n/JORDANEM – AL KARAK
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Madaby, miasta mozaik, gdzie znajduje się najstarsza znana mozaikowa mapa Ziemi Świętej. Następnie wjazd na Górę Nebo skąd rozciąga się widok na Dolinę Jordanu i gdzie Mojżesz umarł i został pochowany. Następnie przejazd do Betanii nad Jordanem – oryginalnego miejsca chrztu Pana Jezusa. Mimo, że wykopaliska w tym miejscu trwają dopiero od 1996 r, możliwe dzięki pokojowemu porozumieniu z Izraelem, odkryto tu już ponad 20 kościołów, jaskinie i baseny chrzcielne datowane na czasy rzymskie i bizantyjskie. Przejazd do Al Karak – zamku Krzyżowców, zbudowanego w 1142 r na ruinach wcześniejszej cytadeli z czasów Nabatejczyków. Kerak leżał na tzw. „Drodze Królewskiej” szlaku prowadzącym z północy na południe. Przejazd do Petry na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4, 01.04 (sob.) : PETRA
Śniadanie. Wizyta we wspaniałym czerwono-różowym mieście – Petrze. Do wyboru – spacer lub przejazd na grzbiecie konia do Kanionu Siq. Zwiedzanie „Skarbca” wykutego w różowej skale. Następnie rzymski teatr, grobowce królewskie i rzymska droga. Dla wytrwałych – godzinny spacer do „Klasztoru” uznawanego za najlepsze miejsce w Petrze. Powrót do hotelu w Petrze na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5, 02.04 (niedz.): WADI RUM – MORZE MARTWE
Po śniadaniu jeep safari przez przepiękną pustynię Wadi Rum znaną dzięki Lawrencowi z Arabii. Przejazd nad Morze Martwe, jedno z najwspanialszych zjawisk naturalnych na świecie. Jest to najniżej położone miejsce na świecie (aktualnie -420 m). Kąpiel i relaks. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 6, 03.04 (pon.) : AMMAN – JERASH – UMM QIES – BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd przez Amman – nowoczesną i starożytną stolicę Jordanii. Jest to jedno z najstarszych, bez przerwy zamieszkałych miast na świecie. Znany jako Starotestamentowy Rabbath-Ammon, stolica Ammonitów od ok 1200 r pne, wspominany również jako „miasto wody”. Wizyta w Cytadeli – ruiny starożytnej Filadelfii oraz Muzeum i panorama na teatr rzymski. Przejazd do Jerash, położonego ok 48 km na północ od Ammanu w spokojnej dolinie pomiędzy górami Gilead – jest jednym z największych i najlepiej zachowanych miejsc rzymskiej architektury na świecie poza Włochami. Następnie przejazd do umm Qies, położonego 110 km na północ od Ammanu na wys. 378 m n.p.m. z przepięknym widokiem na rzekę Yarmouk i Wzgórza Golan oraz Jezioro Galilejskie. Znane jako Gadara, jedno z najwspanialszych miast grecko-rzymskiego Dekapolis, jest to biblijne miejsce gdzie Jezus rozkazał dwóm demonom wejść w stado świń. Przejazd na granicę z Izraelem. Formalności graniczne. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

Dzień 7, 04.04 (wt.): BETLEJEM – G. OLIWNA – ŚCIANA PŁACZU
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

Dzień 8, 05.04 (śr.): JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA – G. SYJON
Śniadanie. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Gro-bu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Transfer na lotnisko Ben Gu-rion. Odlot do Katowic 21:40.

Naszej grupie duchowo będzie przewodził ks. dr Mirosław Juchno.

Cena: 700 USD(dla grupy min. 30 osób) + ok. 1500 zł bilet lotniczy na trasie Katowice – Tel Awiw – Katowice

Zawiera: 7 noclegów w hotelach 3 i 4*, pokoje 2 – osobowe z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji; komfortowy autobus na całej trasie, usługa pilota oraz przewodników lokalnych na całej trasie pielgrzymki, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;

Cena nie zawiera: transferu na lotnisko w Katowicach i z powrotem, napojów do obiadokolacji, obligatoryjnych napiwków, opłat granicznych i biletów wstępu – 120 USD (płatne na miejscu po przylocie).

Organizator: Biuro Usług Turystycznych „Infotour” Zakopane, ul. Kościeliska 11B  tel.: 18 20 64 264 lub 604 200 420 (Elżbieta Chodurska)

ZAPRASZAMY!

 

 

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl