Biuro Turystyczne INFOTOUR Zakopane

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

Bałkany: 21-28 września 2019

*Bośnia i Hercegowina z wizytą w Medjugorie
*Chorwacja z wizytą w Dubrowniku i odpoczynkiem w Zadarze

1 dzień 21.09 (sobota)
Wyjazd z Zakopanego, podróż przez Słowację i Węgry do Sarajewa (Bośnia i Hercegowina), obiadokolacja i nocleg w Sarajewie.

2 dzień 22.09
Śniadanie i wykwaterowanie; krótkie zwiedzanie Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny, symbolicznego miejsca rozpoczęcia pierwszej wojny światowej przez zabójstwo arcyksięcia Ferdynanda; miejsca zimowych igrzysk olimpijskich w 1984r., miasta zniszczonego w czasie wojny domowej w Jugosławii. Spacer po starej części miasta. Przejazd do Medjugorie, po drodze wizyta w Mostarze – zwiedzanie starówki i kamiennego Starego Mostu z 1566 r. nad rzeką Neretwą łączącego muzułmańską i chrześcijańską część miasta. Stary Most to symbolu miasta – jedna z najbardziej znanych budowli na Bałkanach, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zniszczeniach w czasie wojny w lat 90 – tych most został odbudowany i oddany w lipcu 2004 r. Przyjazd do Medjugorie, miejsca objawień Matki Bożej, cel pielgrzymek z całego świata, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 23.09
Śniadanie, wizyta na Górze Objawień z figurą Matki Bożej (Brdo Ukazanja); czas na zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w Medjugorie – m.in. kościoła parafialnego św. Jakuba; dla chętnych wyjście na górę Kriżevac. Czas wolny. Uczestnictwo nabożeństwie różańcowym i Mszy św. w kościele św. Jakuba (od godz. 17), obiadokolacja, nocleg.

4 dzień 24.09
Śniadanie i wykwaterowanie, przejazd do Chorwacji. Przejazd do Dubrownika – najbardziej znanego miasta Dalmacji zwanego „Perłą Adriatyku”, którego historyczne centrum jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in.: Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego, Mala Braca – Klasztor Franciszkanów z XIV i XV w.. Kościół z Muzeum Apteki, Plac Luża, Katedra ze Skarbcem, Pałac Rektorów, Pałac Sponza, spacer słynną Ulicą Stradun (Placa) i mury miejskie z zespołem fortyfikacji najdłuższych w Europie. Przejazd do Neum, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień 25.09
Śniadanie i wykwaterowanie, przejazd do Zadaru. Po drodze zwiedzanie pięknego miasta Szybenik, wpisanego na listę UNESCO. Szybenik w odróżnieniu od innych miast dalmatyńskich, zbudowanych przez Greków, czy Rzymian, został założony w IX w. przez chorwackich królów. Zwiedzimy przede wszystkim niezwykłą katedrę św. Jakuba – arcydzieło architektury gotycko-renesansowej, znajdującą się przy placu z renesansowym ratuszem miejskim. Starówka Szybenika z licznymi wąskimi kamiennymi uliczkami i malowniczymi schodkami to miejsce pełne uroku i fascynującej atmosfery. Przyjazd do Zadaru, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień 26.09
Śniadanie, czas wolny na wypoczynek na wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień 27.09
Śniadanie i kolejny dzień wolny na wypoczynek. Po południu zwiedzanie Zadaru – miasta morza i słońca. Spacerując po ufortyfikowanym starym mieście można poczuć nieco włoski klimat. Znajdują się tu bezcenne pamiątki od czasów antycznych aż po barokowe perełki. Zwiedzanie: Bramy Lądowej, Plac Pięciu Studni, Perivoj Kraljice Jelene Madijevke, barokowego kościoła św. Szymona, w środku którego znajduje się pokryty srebrem i złotem sarkofag św. Szymona, kościoła Św. Donata jednego z symboli miasta. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień 28.09 (sobota)
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie i powrót do Zakopanego.

Cena: 1950 zł
Cena zawiera: transport komfortowym autokarem na całej trasie, noclegi w hotelach 3 i 4*, w pokojach 2 – osobowych (dobra lokalizacja); 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opiekę pilota i przewodników lokalnych; audio-odbiorniki; ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 50 euro), niektórych napojów do obiadokolacji, napiwków.

Organizator: BUT Infotour Elżbieta Chodurska
Zakopane ul. Kościeliska 11B
Tel.: 1820 64264, 604 200 420; www.infotour.com.pl

dubrownik2 Mostarww ww2

ww3 www Zadar_plaża

Zadar2 5 Medjugorieww

Dowiedz się o nas więcej

Jesteśmy na rynku od czerwca 2001 roku. W tym czasie udało nam się zorganizować wiele wyjazdów zagranicznych oraz imprez firmowych i pobytów integracyjnych. Każde zlecenie to dla nas nowe wyzwanie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Biuro Turystyczne Info Tour · ul. Kościeliska 11b, 34-500 Zakopane · tel./fax: 18 20 64 264 · biuro@infotour.com.pl
Copyright © 2013 Biuro Turystyczne Info Tour. Made in Zakopane by Infogram.pl